Sergiler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul dışından sergilere katılmamız mümkün müdür?

Evet. İstanbul dışından birçok sanatçımız sergilerimize katılım sağlamaktalar. Eserlerini bizzat kendileri getirmekte ya da kargo ile galerimize ulaştırmaktalardır.

 

Sergiye bizzat kendimiz gelmek zorunda mıyız?

Açılış kokteylimizde bulunmanızı çok isteriz ama bizzat gelme zorunluluğu söz konusu değildir. Galeri sahipleri olarak hem açılışta hem de sergi süresince sanatçılarımızı ve eserlerini bizzat temsil etmekteyiz. İlgilenenlere eserler ve sanatçımız hakkında ayrıntılı bilgilendirme sağlıyoruz. Sosyal medyadan sergimize dair paylaşımlar gerçekleştiriyoruz. Uzak şehirlerden kargo ile eser gönderen sanatçılarımıza katılım sertifikalarını yine kargo vasıtası ile iletiyoruz. 

 

Beni nasıl buldunuz? Bana nereden ulaştınız?

Sosyal medya üzerinden (Instagram, Facebook) sanatçılarımızı ve eserlerini inceliyoruz. Eserlerini beğendiğimiz ve başarılı bulduğumuz sanatçılarımıza doğrudan sergi daveti gerçekleştiriyoruz. Sergilere katılım konusunda bizim sanatçılara ulaştığımız kadar bizlere de kendileri ulaşan ve katılım şartlarını soran sanatçılar söz konusu olmaktadır.

 

Eserleri/Sanatçıları neye göre seçiyorsunuz?

Eser seçiminde görüşlerine ve akademik yaklaşımlarına değer verdiğimiz hocalarımıza danışmaktayız. Eser seçiminde belirli bir seviyeyi korumaya özen gösteriyoruz zira sergilenen eserlerin galerimizi temsil ettiğinin bilincindeyiz.

Sergi boyunca galeride bulunmamız gerekiyor mu?

Hayır. Sürekli bulunmanız gerekmiyor. Galeri sahipleri olarak hem açılışta hem de sergi süresince sanatçılarımızı ve eserlerini bizzat temsil etmekteyiz. İlgilenenlere eserler ve sanatçımız hakkında ayrıntılı bilgilendirme sağlıyoruz. Galerimiz 11:00 – 18:00 saatleri arasında faaliyet göstermektedir.

İstediğimiz türde ve istediğimiz sayıda eserle katılabiliyor muyuz?

Evet istediğiniz türde ve kontenjanımızın el verdiği ölçüde istediğiniz sayıda eserle katılım sağlayabilirsiniz.

Eserlerim arasından bir seçim yapmanız mümkün müdür?

Tabi ki. Düşündüğünüz eserlerinizin görsellerini bizimle paylaşabilirseniz içlerinden bir seçim yapabiliriz. Elbette bu seçim bir tavsiye niteliğinde olacaktır. Son karar her zaman sanatçımıza aittir.

 

Heykel/ Seramik/Mozaik/Takı/Dijital ve benzeri çalışmalar ile katılabiliyor muyuz?

Evet sergilerimizde zaman zaman heykel, seramik, takı, kostüm, mozaik, tezhip hat, ebru gibi farklı dallardan eserlere yer verebilmekteyiz. Bu sebeple kendi düzenlediğimiz sergilerimizi “görsel sanatlar sergisi” olarak nitelendirmekteyiz. Katılmayı düşündüğünüz eserin görselini ve bilgilerini bizimle paylaşabilirseniz katılım konusunda yardımcı olabiliriz. Bu noktada sergilenebilirlikleri açısından eserlerin ağırlık ve boyut gibi özelliklerini dikkate almaktayız. Dijital eserlerde de eserin sergilenebilecek şekilde baskı formatında hazırlanmış olması gerekmektedir.

 

Sergi katoloğu bastırıyor musunuz?

Söz konusu sergide yeterli sayıda talep oluşması durumunda katalog basımımız olmaktadır.Katolog ücreti katılım bedelinde hariç olmak üzere sanatçılarımızdan tahsil edilmektedir.

 

Sergi sözleşmeniz mevcut mu?

Evet. Sözleşmemiz mevcuttur.Dilerseniz söz konusu sergiye dair sanatçılarımıza ilettiğimiz standart sözleşme örneğini sizinle paylaşabiliriz.

 

Açılıştan fotoğraflar / eserimin fotoğrafını paylaşabilir misiniz?

Tabi ki. Memnuniyetle. Fotoğrafların düzenlemeleri hazır olduğunda orijinal dosya formatında sizinle paylaşıyor olacağız.

 

Fiyat metrekare için mi geçerli? Metrekare kiralanıyor mu?

Hayır. Galerimizde metrekare üzerinden bir alan kiralama söz konusu değildir. Fiyatlandırma eser başına olmaktadır.

 

Küçük eserle katılırsak /birden fazla eserle katılırsak fiyatta indirim olur mu?

Eser sayısına ya da boyutuna göre katılım ücretinde bir miktar indirim yapmamız söz konusu olabilmektedir. Katılmayı düşündüğünüz eserlerinizin boyut ve adet bilgilerini bizimle paylaşabilirseniz fiyat konusunda yetkilimize danıştıktan sonra size yardımcı olabiliriz.

Sergilerinizde satış oluyor mu?

Evet. Her sergide farklılık göstermekle beraber eser satışı olmaktadır.Bizler galeri sahibi olarak ilgilenenlere eserler ve sanatçımız hakkında ayrıntılı bilgilendirme sağlıyoruz. Akabinde doğrudan sanatçımızla iletişime geçmekteyiz.

Eser fiyatı nasıl belirleniyor?

Bir sanat eserinin fiyatının belirlenmesi oldukça uzun ve birçok kritee sahip geniş kapsamlı bir konu olmakla beraber, özetle hocalarımızın görüşü ve arz/talebe göre şekillenen kendi tecrübelerimizin yardımıyla eserlerinizin ekspertizi konusunda bir görüş ve fiyat aralığı bildirmekteyiz. Fiyat konusunda son karar elbette sanatçımıza ait olmaktadır. Fiyat noktasında astronomik rakamlar belirlenmesi eser satışı olasılığını elbette düşürmektedir.

 

Koleksiyonerlere ulaşıyor musunuz?

Evet. Bir sanat galerisinin en öncelikli vazifelerinden biri olan sanatçı sanatsever bağlantısını oluşturma noktasında Luna Sanat Galerisi olarak çalışmalarımız devamlı olarak sürmektedir. Bugüne kadar hatırı sayılır miktarda koleksiyoner ile iletişime geçtik ve halen de bir çoğu ile iletişim halindeyiz.

Yeriniz nerede? Nasıl ulaşabiliriz?

Galerimiz İstanbul Kadıköy’de merkezi bir lokasyonda yer almaktadır.Kadıköy Boğa heykeline 5 dakikalık bir yürüyüş mesafesindeyiz. Ayrıntılı adres ve dilerseniz whatsapp üzerinden konum bilgilerimizi sizinle paylaşabiliriz.

Hangi günlerde/saatlerde açıksınız?

Haftanın her günü, 11:00 – 18:00 saatleri arasında galerimiz açık.

Eser teslim aldığınıza dair bir belge veriyor musunuz?

Evet. Veriyoruz. Eserinizi galeri olarak teslim aldığımıza ve sergi sonunda sanatçımıza geri teslim edeceğimizi taahhüt eden bir belgeyi size takdim etmekteyiz.

 

Sergi sonunda eserleri geri veriyor musunuz?

Evet. Satış olmadığı taktirde sergi sonunda eserlerini sanatçılarımız teslim almaktadır.

 

Eserlere sigorta yapıyor musunuz?

Galerimizin mevcut sigortası sergilenmekte olan tüm eserleri kapsamaktadır.

Galeriniz kaç eser alıyor?

Ortalama 80x100 boyutlarında 80 adet eser alabilmektedir. Dilerseniz ayrıntılı yerleşim planını sizinle paylaşabiliriz.

 

İstanbul dışından gelsem konaklama için yardımda bulunuyor musunuz?

Hayır. Maalesef konaklama, ulaşım, yemek gibi masrafları sanatçılarımız kendileri karşılamaktalar.

Salon Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

 

Kiralama Süresi Ne Kadar? 1 Haftadan Fazla Mesela 10 Günlüğüne kiralayabilir miyiz?

Sergilerin standart süresi 1 hafta şeklindedir. 1 Haftadan fazla salon kiralaması maalesef mümkün değildir zira programımızın yoğunluğu sergi sürelerinde sarkmaya imkan tanımamaktadır.

 

Hangi hizmetleri sunuyorsunuz?

Eserlerin asılması ve sergi salonunun hazır hale getirilmesi, katılım sertifikası, tanıtım posteri tasarımı ve paylaşımı, sosyal medya tanıtımları (Facebook, Instagram, Twitter) ve genel PR faaliyetlerini galeri olarak sunmaktayız. Alkollü açılış kokteyli fiyata dahildir.

 

Kokteylde neler mevcut?

Luna Sanat Galerisi olarak açılışlarda zengin bir kokteyl hizmeti sunmaktayız. Kokteylde açık büfe düzeni söz konusudur. Açık büfe anlaşmalı olduğumuz catering firması tarafından hazırlanır. Genellikle kanepe çeşitleri, kek, kuruyemiş, patlamış mısır, tatlı ve tuzlu kurupasta çeşitlerine yer verilir. Soft içecekler ve bardaklar masada, alkollü içecekler ve kadehler ise mutfakta yer alacak şekilde düzenlenir. Alkollü içeceklerin servisi doğrudan anlaşmalı olduğumuz garson ile mutfaktan yapılır.

 

Kendi ziyaretçi kitleniz mevcut mu?

Evet zaman içerisinde oluşan bir ziyaretçi kitlemiz mevcut. Sosyal medyayı etkin bir biçimde kullandığımız için açılışlarımız kalabalık geçmekte ve genel olarak sergilerimize sanatseverler ilgi göstermektedir.

 

Satış oluyor mu?

Evet sergilerimizde eser satışı olmakatadır. Her sergide farklılık göstermekle birlikte muhtelif miktarda sanat eserlerinin satışına vasıta olmaktayız. Bizler galeri sahibi olarak ilgilenenlere eserler ve sanatçımız hakkında ayrıntılı bilgilendirme sağlıyoruz. Akabinde doğrudan sanatçıızla iletişime geçmekteyiz. Galerimiz satışlardan %25 komisyon almaktadır. Eserleriniz için uygun fiyatlar belirlediğiniz taktirde satış olasılığı artmaktadır. Dilerseniz ekspertiz konusunda yardımcı olabiliriz.

 

Esere / Sanatçıya dair istediğimiz bir metini sunuma ekleyebilir miyiz?

Evet. Mümkündür. Bazı sanatçılarımız eserlerine dair tanıtıcı metinler, eser ism, sosyla medya bilgileri, dizeler, alıntılar ve benzeri yazılı metinlere yer verilmesini istemektelerdir. Aklınızda olan yazılı metni bizmle paylaşabilirseniz eserinizle birlikte sunumu konusunda yardımcı olabiliriz.

 

Eser fiyatları nasıl belirleniyor?

Bir sanat eserinin fiyatının belirlenmesi oldukça uzun ve birçok kritere sahip geniş kapsamlı bir konu olmakla beraber, özetle hocalarımızın görüşü ve arz/talebe göre şekillenen kendi tecrübelerimizin yardımıyla eserlerinizin ekspertizi konusunda bir görüş ve fiyat aralığı bildirmekteyiz. Fiyat konusunda son karar elbette sanatçımıza ait olmaktadır. Fiyat noktasında astronomik rakamlar belirlenmesi eser satışı olasılığını elbette düşürmektedir.

 

Birden fazla sanatçı olarak kiralayabilir miyiz?

Evet.  Mümkündür. Birden fazla sanatçımız bir araya gelmek suretiylek salonumuzu kiralayabilmektedir. Genellikle atölye grupları galerimizde bu şekilde sergiler düzenlemekteler.

Ercan Paya ile Suluboya Atölyesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hangi gün hangi saatlerde yapılıyor? Ne kadar sürüyor?

Çarşamba günleri, 11:00 – 16:00 saatleri arasında gerçekleşmektedir.

 

Başlangıç seviyesine hitap ediyor mu?

Atölye çalışmaları hem ileri seviye hem de başlangıç seviyesindeki katılımcılarımıza hitap etmektedir.

 

İstediğimiz eseri çalışabiliyor muyuz?

Ercan Hoca’nın suluboya atölye çalışmalarında katılımcılar günün başında bir fotoğraf üzerinde mutabık kalarak hocayla birlikte aynı fotoğrafı suluboya olarak çalışmaktalar.

 

Hoca yardımıcı/öğretici oluyor mu?

Evet. Hocamız yılların vermiş olduğu tecrübe ile suluboya tekniğine dair birçok önemli bilgiyi uygulamalı olarak katılımcılarla paylaşmaktadır.

 

Malzemeyi siz mi karşılıyorsunuz?

Boya, fırça ve kağıt gibi malzemeleri sanatçılarımız karşılamaktalar. Kontrplak, masa, sandalye, çizim masası, su kavanozu gibi gereçleri galerimiz sağlamaktadır. Katılımcılarımız malzemelerini ve çantalarını galerimizde bırakabilmektedirler.

 

Atölyeye kaç kişi katılıyor?

Atölye çalışmalarında ortalama 5 - 6 kişilik bir katılım söz konusu olmaktadır. Hocamızın yaklaşık 8 – 10 kişilik bir devamlı grubu mevcut. 

 

Atölyenin başka bir gün olması mümkün mü?

Maalesef şimdilik mümkün değil. İkinci bir atölye grubu açılması durumunda size ayrıntılı bilgilendirme sağlayacağız.

 

Hangi malzemeleri almalıyız?

Hocamız atölyenin ilk günü başlangıç seviyesinde malzemelerle gelinmesinin yeterli olacağını belirtmiştir. Akabinde kendisi katılımcılarımıza malzeme tavsiyelerine bulunmaktadır.

Atalay Mansuroğlu ile Yağlıboya Atölyesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hangi gün hangi saatlerde yapılıyor? Ne kadar sürüyor?

Pazartesi günleri, 11:00 – 16:00 saatleri arasında gerçekleşmektedir.

 

Başlangıç seviyesine hitap ediyor mu?

Atölye çalışmaları hem ileri seviye hem de başlangıç seviyesindeki katılımcılarımıza hitap etmektedir.

 

İstediğimiz eseri çalışabiliyor muyuz?

Evet Atalay Hocamızın atölye çalışmalarında katılımcılar kendi seçtikleri bir eser üzerinde çalışabilmektedirler.

 

Hoca yardımıcı/öğretici oluyor mu?

Evet. Hocamız yılların vermiş olduğu tecrübe ve akademik birikim ile yağlıboya tekniğine dair birçok önemli bilgiyi uygulamalı olarak katılımcılarla paylaşmaktadır.

 

Malzemeyi siz mi karşılıyorsunuz?

Boya, fırça ve tuval gibi malzemeleri sanatçılarımız karşılamaktalar. Şovale, masa, sandalye, gibi gereçleri galerimiz sağlamaktadır. Katılımcılarımız malzemelerini tuvallerini ve çantalarını galerimizde brakabilmektedirler.

 

Atölyeye kaç kişi katılıyor?

Atölye çalışmalarında ortalama 3 - 4 kişilik bir katılım söz konusu olmaktadır. Hocamızın yaklaşık 5– 6 kişilik bir devamlı grubu mevcut. 

 

Atölyenin başka bir gün olması mümkün mü?

Maalesef şimdilik mümkün değil. İkinci bir atölye grubu açılması durumunda size ayrıntılı bilgilendirme sağlayacağız.

 

Hangi malzemeleri almalıyız?

Hocamız atölyenin ilk günü başlangıç seviyesinde malzemelerle gelinmesinin yeterli olacağını belirtmiştir. Akabinde kendisi katılımcılarımıza malzeme tavsiyelerine bulunmaktadır.

 

 

@2020 All Rights Reserved By

LUNA ART GALLERY

F . A . Q .

Priavcy Policy

Contact

Adres / Address

Rasimpaşa Mah. Yavuztürk Sok

Onan Apt.  No:28 Daire:2 Kat:1

 

34750

Kadıköy / İstanbul

Telefon /

Whatsapp

0552 277 66 42

  • Facebook Sosyal Simge
  • Heyecan Sosyal Simge
  • Instagram
  • YouTube Sosyal Simge
  • LinkedIn Sosyal Simge
  • Instagram

Social Media